Budownictwo i remonty

Blog remontowo budowlany

Remonty

Wskazówki od prywatnego mistrza! dzwonić

Wskazówki od prywatnego mistrza! dzwonić

W języku ekspertów termin „remont” odnosi się do metody modernizacji, która pozwala wizualnie ulepszyć dom bez zmiany układu. Kompleksowa renowacja konstrukcji inżynierskich, a także kompletna przebudowa wykładziny podłogowej, wręcz przeciwnie, odnosi się do gruntownego remontu, a nie kosmetycznego. Mimo to przy produkcji tych ostatnich wymieniamy profile okienne i drzwiowe, płytki kuchenne i łazienkowe, montujemy sufity podwieszane lub napinane.

 

Jak wiecie, dobry początek to połowa sukcesu!

 

Na tej podstawie powinieneś zdecydować, jak postępować z tego rodzaju naprawą. Najpierw należy w miarę możliwości usunąć niepotrzebne przedmioty z pokoju. Meble wolumetryczne, jeśli są utrudnione w transporcie, powinny być ustawione na środku pomieszczenia i zabezpieczone powłoką ochronną, aby nie zepsuły się podczas prac naprawczych. Wszystko po to, aby zapewnić dostęp do sufitu i ścian, abyś mógł swobodnie wykonywać niezbędne operacje. Jeśli planujesz całkowicie odnowić podłogę, będziesz musiał całkowicie wyczyścić pomieszczenie z wszelkiego rodzaju mebli i sprzętu.

 

Bezpieczeństwo podłogi

Ale nawet jeśli nie zamierzasz zmieniać podłogi, mimo wszystko powinieneś zadbać o jej bezpieczeństwo podczas naprawy, ponieważ zawsze ryzykujesz uszkodzenie lub zabrudzenie wykładziny. Użyj kartonu z pudeł transportowych do ochrony podłogi. Ułóż podłogę tekturą i przykryj polietylenem, upewniając się, że krawędź jednej folii zakrywa drugą o kilkanaście centymetrów. Zamocuj folię na złączach za pomocą zwykłej taśmy papierniczej. Dzięki niemu nie będzie również zbyteczne mocowanie krawędzi folii do listew przypodłogowych, ponieważ w tych miejscach zwykle koncentrują się śmieci i odpady naprawcze. Jeśli Twój projekt renowacyjny nie wiąże się z malowaniem listew przypodłogowych, zamiast taśmy użyj taśmy maskującej (pozostawia ona nieusuwalne ślady),

 

Dla własnego bezpieczeństwa, przystępując do napraw kosmetycznych, odłącz gniazdka elektryczne i przełączniki od napięcia, a po zdjęciu z nich zewnętrznej powłoki nałóż 1-2 warstwy taśmy maskującej.

 

Przygotowanie sufitu i ściany

Teraz możemy zacząć przygotowywać sufit i ściany. Powierzchnie te muszą być oczyszczone ze wszystkich poprzednich powłok. Substancji takich jak emalia czy farba dyspersyjna nie pozbędziesz się zwykłą wodą. Aby usunąć te substancje, będziesz potrzebować zszywki. Jeśli sufit i ściany są bielone wapnem, usunięcie go nie spowoduje wielu problemów, ponieważ wapno jest doskonale zmywane. Pamiętaj, że w takich pracach nie ma nic trudnego, możesz to wszystko zrobić nie będąc specjalistą. W takim przypadku wystarczy staranność i staranność, ponieważ im lepiej wyczyścisz powierzchnię, tym gładsza będzie nowa powłoka. Zdarza się, że warstwa wybielacza ma prawie centymetr. Aby usunąć tak grubą warstwę, należy najpierw zmiękczyć ją wodą za pomocą wałka malarskiego, a następnie usunąć,

 

W ten sam sposób należy wyczyścić ściany tapety

Przede wszystkim oderwij złuszczone części powłoki. Następnie powierzchnię zwilżyć wodą za pomocą wałka malarskiego, a następnie zeskrobać szpachelką. Jeśli podczas poprzedniej naprawy ty lub twoi poprzednicy użyliście tapety nowej próbki (triplex), zadanie będzie znacznie łatwiejsze, ponieważ można je łatwo oderwać rękami, pozostawiając tylko niewielką ilość niewłaściwego papieru, których nie można w ogóle usunąć przed nałożeniem nowej tapety.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *