Budownictwo i remonty

Blog remontowo budowlany

Sufity

Spojrzenie na sufity napinane

Spojrzenie na sufity napinane

Podczas gdy malowanie i tapeta to świetne sposoby na urozmaicenie piątej ściany, istnieje trzecia opcja, która maksymalizuje styl sufitu przy minimum kłopotów. Wybierzmy się w podróż do wyjątkowego stylu sufitu, który zyskuje wiele uwagi w społeczności projektantów. Witamy w cudownym świecie sufitów napinanych!

Nowe napięcie

Sufit napinany to styl podwieszany, który wnosi elastyczność na nowe wyżyny, zarówno w przenośni, jak i dosłownie! Chociaż pierwszy sufit napinany został zainstalowany w 1969 roku, technika ta przez ostatnie 45 lat pozostawała dość wyspecjalizowana poza Europą. W ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy to coraz częściej w instalacjach, targach i zastosowaniach komercyjnych. Istnieje wiele nowych lekkich materiałów, które są mocne i stały się popularne w zastosowaniach domowych.

Sufity napinane to system sufitów podwieszanych, który składa się z dwóch elementów: lekkiej szyny obwodowej (zwykle aluminiowej) oraz lekkiej membrany przypominającej płótno, która jest naciągnięta i przypięta do szyny. System ten doskonale nadaje się do podtrzymywania okładzin ściennych, rozpraszaczy światła, paneli pływających i jest często stosowany na wystawach i w oknach typu pop-up.

Ze względu na swoją niezawodność i nieskomplikowaną konfigurację sufity napinane są elastyczne i mogą pasować do pomieszczeń o różnych kształtach. Duży wybór wsporników tła oznacza, że ​​sufity napinane nadal pozwalają na uwzględnienie wszystkich rodzajów oświetlenia (w tym istniejących opraw), detektorów dymu i otworów wentylacyjnych zgodnie z potrzebami.

Prostszy sufit

Sufity napinane mają wiele zalet, ale największą zaletą jest montaż. Instalatorzy zabezpieczają tor obwodowy, dodają mocowania osprzętu, rozciągają membranę sufitową i wykonują nacięcia pod osprzęt. Montaż sufitu napinanego nie wymaga rozbiórki, tynkowania, cięcia płyt kartonowo-gipsowych ani malowania, dzięki czemu jest szybki i czysty w porównaniu z innymi zabiegami, które można zastosować na suficie.

Nowoczesne materiały sprawiają, że sufity napinane są stabilne i trwałe, posiadają atest przeciwpożarowy i bezpieczeństwa oraz są wodoodporne. Są wykonane z nietoksycznych i nadających się do recyklingu materiałów, samoczynnie pochłaniają zapachy i są odporne na pleśń i pleśń. Konserwacja jest łatwa: zwykłe odkurzanie lub wycieranie czyści powierzchnię odporną na plamy.

Pod względem estetyki sufit napinany zapewnia elastyczność w dążeniu do dowolnego nastroju, od bogatego i efektownego po czysto funkcjonalny – i wszędzie pomiędzy. Dostępne są opcje projektowania 3D, zintegrowane oświetlenie LED, podświetlane sufity, a nawet wzory tapet i tekstury. Możesz wybrać kolor, który uatrakcyjni Twój wystrój pokoju. Sufity napinane dają wrażenie wyższego sufitu dzięki odblaskowemu charakterowi użytych materiałów.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *