Budownictwo i remonty

Blog remontowo budowlany

Remonty

Remont mieszkania

Remont mieszkania

Remont mieszkania w nie jest łatwym zadaniem. Jednak przy odpowiednim przygotowaniu można nie tylko wykonać naprawy na czas, ale także zaoszczędzić pieniądze. Jak przygotować się do remontu mieszkania, aby nie stał się on dla Ciebie i Twojego domownika nieprzyjemnym sprawdzianem, dowiesz się z naszego artykułu.

 

Pierwszym etapem przygotowania do remontu mieszkania jest wybór rodzaju naprawy

Naprawy kapitałowe lub kosmetyczne można przeprowadzać zarówno w całym mieszkaniu, jak i w poszczególnych pokojach. Jednocześnie dekoracja różnych pomieszczeń będzie różniła się złożonością.

 

Gruntowny remont oznacza, że ​​kończysz nowy budynek lub przebudowujesz stare mieszkanie, rozbierasz stare i budujesz nowe konstrukcje. W zależności od wymaganych zmian ilość prac naprawczych może się znacznie różnić.

 

Chcesz radykalnej zmiany? Następnie pomoże Ci gruntowny remont z wymianą okien, wyrównaniem ścian, ułożeniem nowej wykładziny podłogowej, zainstalowaniem nowoczesnych sufitów. To zaktualizuje Twój dom, uczyni go piękniejszym.

 

Prace naprawcze obejmą następujące kroki:

 

Przebudowa lokalu: montaż lub demontaż ścianek działowych, scalanie lub dzielenie pomieszczeń, przenoszenie, poszerzanie drzwi. Czy planujesz zrobić któreś z powyższych? W takim przypadku należy skonsultować się z profesjonalistami, aby zrozumieć, czy planowane zmiany można wdrożyć. Przed przeprowadzeniem remontu w budynku mieszkalnym, który obejmuje wyburzenie lub montaż ścian, należy uzyskać pozwolenie od komisji spółki zarządzającej.

Ponowny montaż lub przełożenie toalety, umywalki, wanny, grzejników, gniazdek, a także montaż nowego oświetlenia.

  • Montaż nowych pakietów okiennych i drzwi.
  • Wykończenie sufitu, ścian, podłogi.
  • Montaż mebli do zabudowy, jeśli to konieczne.

Obliczając terminy generalnego remontu, nie łudźcie się, że można go ukończyć w ciągu kilku dni lub tygodnia. Do tego typu dekoracji będziesz musiał wyjąć z mieszkania meble, dodatkowe rzeczy, aby nie przeszkadzały.

 

Jest prawdopodobne, że naprawy będą przeprowadzane po kolei w każdym z pomieszczeń. W takim przypadku lepiej jest kupić mocną folię polietylenową, aby zasłonić nią drzwi – aby kurz budowlany nie dostał się do innych pomieszczeń. Najlepiej jednak nie mieszkać w mieszkaniu podczas remontu.

 

Remont odnosi się do wymiany dekoracyjnych wykończeń. Możliwe, że kiedy usuniesz starą powłokę, zauważysz, że narożniki, sufit, powierzchnie ścian i podłogi wymagają korekty. Oczywiście wykończenie kosmetyczne jest znacznie łatwiejsze niż kapitalny remont. W takim przypadku nie trzeba wymieniać systemów komunikacyjnych i inżynieryjnych, nie jest również wymagana przebudowa mieszkania.

 

 

 

Najważniejszym etapem wykończenia kosmetycznego jest przygotowanie powierzchni pod nałożenie nowego materiału dekoracyjnego.

 

Nawet jeśli kupiłeś najdroższą i wysokiej jakości tapetę, linoleum, farbę, ale nie odpowiednio przygotowałeś powierzchnię (są na nich nierówności, wióry), wszystkie wysiłki pójdą na marne. Następnie przeanalizujemy ten punkt bardziej szczegółowo.

 

Jak przygotować się do remontu mieszkania na początkowym etapie? Dobrą opcją jest zamówienie projektu, w którym można zobaczyć wszystkie nadchodzące kroki. Ułatwi to obliczenie wymaganych materiałów, odpowiednio, będziesz mógł obliczyć niezbędne koszty, które nawet przy kosmetycznym wykończeniu będą znaczące.

 

Kolejnym etapem przygotowań do remontu mieszkania jest przygotowanie planu pracy.

 

Nie wiesz jak przygotować się do remontu mieszkania? Przede wszystkim sporządzamy plan mieszkania. Zawiera informacje o powierzchni pomieszczeń, wysokości stropów. Taki plan odzwierciedla wygląd pomieszczenia po naprawie.

 

 

 

Dzięki tak szczegółowemu planowi możesz łatwo obliczyć wymaganą ilość materiałów do naprawy.

 

Nawet jeśli nie możesz wziąć wszystkiego pod uwagę, nie popełnisz najczęstszych błędów, które popełniają początkujący w naprawie:

 

W zależności od tego, jak będą stać meble, konieczne jest umieszczenie wymaganej liczby gniazd i przełączników w określony sposób.

Materiały do ​​napraw warto kupować z zapasem. Jeśli nie ma wystarczającej ilości materiału wykończeniowego, problematyczne będzie znalezienie dokładnie tego samego koloru.

Mając możliwość obejrzenia projektu kolorystycznego, znacznie łatwiej jest określić, czy kolory są dobrane prawidłowo, czy są ze sobą połączone oraz z meblami.

Podczas opracowywania takiego planu możesz mieć nowe pomysły dotyczące projektu mieszkania. Najlepiej stworzyć projekt w kilku kolorach na raz. Porównując je, możesz zatrzymać się na najlepszej opcji. Możesz opracować taki plan zarówno za pomocą specjalnego oprogramowania, jak i ręcznie na papierze. Pamiętaj jednak, że skalowanie musi być przestrzegane. Po przygotowaniu planu należy wykonać 2-3 kserokopie, aby zastosować na nich różne schematy kolorystyczne i rozmieszczenie mebli.

 

Taki plan można sporządzić zarówno dla całego mieszkania, jak i dla każdego pokoju z osobna.

 

Przydatne jest również wskazanie numeru etapu na każdym planie, z których każdy odpowiada określonej liście prac. Na przykład jeden rysunek opisuje przebudowę ścian, drugi – okablowanie sieci elektrycznych, gniazdka, podłączenie sprzętu AGD, trzeci – rozmieszczenie mebli, kolory użyte do wykończenia.

 

Jak przygotować się do remontu mieszkania, aby uwzględnić wszystkie niuanse? Przede wszystkim oblicz niezbędne koszty. Podsumowując koszt materiałów, a także zapłatę za pracę zespołu rzemieślników, otrzymasz ostateczny koszt naprawy. Aby poprawnie obliczyć ten parametr, ważne jest wcześniejsze oszacowanie wydatków.

 

Standardowo obejmuje:

 

Materiały do ​​zgrubnych napraw: podkład, kit, suche mieszanki, płyty gipsowo-kartonowe itp. Im większa powierzchnia pomieszczenia i im trudniejsza naprawa, tym więcej materiałów będzie potrzebnych.

Materiały wykończeniowe: farba, tapeta, warstwa wierzchnia i tak dalej. Nie zapominaj, że musisz je kupić z marżą. Dzięki temu zawsze możesz wymienić uszkodzoną (podczas naprawy lub użytkowania) sekcję.

Zapłata za pracę zaproszonych mechaników (w przypadku, gdy nie wykonujesz napraw we własnym zakresie).

Całkowita kwota musi zostać zwiększona o jedną trzecią. Odbywa się to w celu ubezpieczenia się od sytuacji siły wyższej lub nieplanowanych wydatków.

 

 

 

Załóżmy, że sam remontujesz mieszkanie. Jednak w przypadku takich prac, jak instalacja wodno-kanalizacyjna, kuchenka gazowa i instalacja elektryczna, lepiej zwrócić się o pomoc do profesjonalistów.

 

Rozważ oferty na rynku, zrozum średnią cenę, zapoznaj się z opiniami o pracy mistrzów.

Pamiętaj, aby podpisać umowę z firmą remontową mieszkania, zgodnie z którą otrzymasz okres gwarancji (zwykle 2 lata po zakończeniu naprawy).

Uzgodnij oszacowanie planowanych kosztów, zanim mistrzowie przystąpią do naprawy.

Określ w umowie konkretne terminy wykonania prac. Zapisz również karę w przypadku, gdy zespół nie dotrzyma uzgodnionych terminów.

Jak zaoszczędzić na remoncie mieszkania? Przede wszystkim nie traktuj tego jako głównego celu, ponieważ w tym przypadku wynik końcowy może Cię zdenerwować.

 

Proste oszczędności podczas remontu:

 

Przygotuj się do naprawy: wyjmij meble i rzeczy, usuń stare tapety i podłogi.

Mądrze dobieraj materiały wykończeniowe. Nie ma potrzeby kupowania drogich tapet i parkietu do spiżarni.

Niektóre rodzaje prac wykończeniowych można wykonać samodzielnie. Na przykład przyklej tapetę.

 

W pokoju dziecięcym zaleca się wydzielenie obszaru do gier lub nauki od części sypialnej (oczywiście, jeśli pozwala na to wielkość pokoju).

Aby zapewnić miejsce w kuchni, podział na strefy tego pomieszczenia również musi być prawidłowy: przydziel miejsce pracy, jadalnię, nie zapomnij o rozmieszczeniu urządzeń kuchennych.

Zamierzasz połączyć lub oddzielić wannę i toaletę? Następnie na pierwszym rysunku wskaż wymiary, rozmieszczenie wyposażenia.

Przebudowując mieszkanie 1-pokojowe, dzieląc je na 2 oddzielne pokoje, dokładnie zmierz szczegóły nie tylko na rysunku, ale także w samym pokoju. Określ grubość ścianek działowych, ponieważ pochłaniają one również część przestrzeni.

 

Jeśli masz duży korytarz, najprawdopodobniej przy takiej przebudowie również na niego wpłyniesz. Dowiedz się, jak zbudowana jest przegroda oddzielająca korytarz.

 

Załóżmy, że podział to kapitał. Wtedy przebudowa będzie niemożliwa bez uzyskania pozwolenia. Jeśli nie możesz zainstalować przegrody w pokoju, zamiast niej możesz umieścić szafkę (lub półkę), którą również zaznaczamy na planie.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *