Budownictwo i remonty

Blog remontowo budowlany

Remonty

Jak przygotować mieszkanie do remontu?

Jak przygotować mieszkanie do remontu?

Kiedy twoje przytulne gniazdo jest wywrócone na lewą stronę, jest to stresujące. Nawet jeśli sam nie pomalujesz ścian, wybór farby może podzielić domowników na dwa walczące ze sobą obozy. Albo trzy. A jest tak wiele rzeczy do rozważenia. Nie każdy potrafi wykonać taką wielozadaniowość – jedną ręką wybierasz kafelek, drugą pakujesz dziecko do transportu do babci, a także musisz mieć czas na przygotowanie mieszkania na przyjazd malarza. Jak to zrobić? Ręce są zajęte, zostają tylko nogi. W rzeczywistości możesz przygotować mieszkanie do remontu lewą piętą, jeśli wiesz jak.

Dziś powiemy tylko, jak prawidłowo przygotować mieszkanie do remontu. Oczywiście nie pięta, ale nogi będą tutaj potrzebne. Dla wygody opracowaliśmy plan krok po kroku. Zacznijmy więc:

  1. Zdemontuj rzeczy. Remont mieszkania to doskonała okazja do przeglądu ubrań, butów, zabawek dziecięcych i wszystkiego innego. Wyrzuć lub rozdaj wszystko, czego nie potrzebujesz, a resztę wrzuć do pudeł. Szczelnie zaklej pudełka taśmą, aby kurz budowlany nie dostał się na rzeczy.
  2. Uwolnij mieszkanie od mebli. Idealną opcją jest zabranie wszystkich mebli do wiejskiego domu lub krewnych. Ale przestrzeń nie zawsze na to pozwala, a niektóre meble są prawie niemożliwe do wyciągnięcia z pokoju. Następnie możesz przenosić meble z pokoju do pokoju w miarę postępu remontu. Jeśli remont idzie wszędzie na raz lub jeśli, jak powiedzieliśmy, meble są za duże lub za ciężkie, ustaw je na środku pokoju. Przykryj plastikową folią w kilku warstwach. Zabezpiecz taśmę taśmą.
  3. Wyjmij żyrandole. Żyrandole najlepiej zdjąć i zapakować. Mogą nie tylko zabrudzić się podczas napraw, ale także zostać pobite. Jeśli nie masz wystarczającego oświetlenia bez żyrandola, wkręć mocniejsze żarówki lub kup tani żyrandol „renowacyjny”.
  4. Zakryj wszystkie gniazda i przełączniki taśmą maskującą, aby zabezpieczyć je przed farbą, klejem i kurzem. Taśma maskująca jest łatwa do usunięcia i nie pozostawia śladów.
  5. Umyj podłogę i przykryj folią. Powinien być na tyle gruby, aby nie oderwał się od nóg drabiny i aby narzędzia, które będą leżały na podłodze, nie porysowały podłogi. Przyklej folię do listew przypodłogowych taśmą klejącą na całym obwodzie pomieszczenia, aby nie zbierała się w zagięcia tramwajowe.
  6. Owiń drzwi folią. Dzięki temu możesz chronić go przed zarysowaniami, kurzem i farbą.
  7. Ogranicz rozprzestrzenianie się kurzu w całym mieszkaniu. Zawieś zasłony między pokojami, jeśli zdejmujesz drzwi z zawiasów, lub umieść wilgotne szmaty pod drzwiami, aby kurz nie unosił się po mieszkaniu.
  8. W każdym pokoju trzymaj duży, gęsty worek na śmieci. Natychmiast połóż tam wszystkie śmieci, aby później nie zebrać po pomieszczeniu skrawków taśmy klejącej lub opakowań.

Sprzątanie po naprawie , a sama naprawa będzie łatwiejsza, jeśli odkurzysz podłogę przynajmniej raz dziennie i wyrzucisz wszystkie śmieci. Może się to wydawać daremnym ćwiczeniem, ponieważ nie stanie się dużo czystsze, a następnego dnia będzie znowu tak samo. Ale jeśli nie będziesz codziennie zmniejszał ilości brudu, z czasem wymknie się to spod kontroli, a oczyszczenie terenu z gruzu budowlanego zajmie Ci kilka dni.

 

I pamiętaj, zawsze możesz zwrócić się do nas o pomoc we wszystkich pracach domowych.

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *