Budownictwo i remonty

Blog remontowo budowlany

Hydraulika

Jak odblokować zlew zatkany fusami z kawy?

Jak odblokować zlew zatkany fusami z kawy?

Przypadkowo wrzuciłeś fusy z kawy do zlewu? Jesteśmy tutaj aby pomóc. Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak odblokować zlew zatkany fusami z kawy.

Istnieją produkty żywności ekologicznej, które można rozłożyć i przejść przez śmieciarki, a są też produkty, których nie można. Jednak oba mają coś wspólnego; tak naprawdę nie należy odkładać żadnego odpływu w zlewie kuchennym.

Nasz hydraulik był wielokrotnie pytany o to, jak udrożnić zatkany odpływ fusami z kawy. Na szczęście w większości przypadków fusy z kawy przypadkowo trafiają do zlewu, ale można je spłukać wodą z kranu lub zmywarki kuchennej o dużej mocy.

Dlaczego więc fusy z kawy i inne organiczne przedmioty nie powinny trafiać do kanalizacji, a jeśli tak, to co mogą zrobić właściciele domów, aby je odblokować?

Jeśli właściciele domów kiedykolwiek wylali mokre fusy z kawy na blat lub podłogę, wiedzą, jak trudno jest je wyczyścić. Mokra fusa przykleja się do wszystkiego, łącznie z wnętrzem przewodu odpływowego. Kiedy więc właściciele domów używają odpływu zlewu, z rozdrabniaczem lub bez, do usuwania odpadów z ziemi, można się założyć, że będzie on gromadził się wzdłuż wewnętrznych linii odpływowych.

Z czasem może to stwardnieć i zatkać linię, zmniejszając normalny przepływ, ponieważ inne tłuszcze i odpady żywności organicznej dostają się do linii i gromadzą się na ziemi.

Ale czy gorąca woda nie rozpuszcza kawy? Kawa rozpuszczalna, tak. Porozmawiajmy trochę o chemii kawy.

Kawa rozpuszczalna to kawa, która została już zaparzona, a następnie odwodniona i przekształcona w kryształki kawy. Dlatego większość kawy rozpuszczalnej jest wyjątkowo dobra i rozpuszcza się w dobrej filiżance kawy (to, co składa się na dobrą filiżankę kawy, jest subiektywne i nie ma znaczenia dla zatkania lub zatkania).

Zwykła kawa mielona lub bezkofeinowa to ziarna zmielone do pewnego momentu, aby dostarczyć esencji kawy. Istotą są przede wszystkim olejki, kofeina i takie rzeczy jak przeciwutleniacze uwalniane z mielonej fasoli. Za drobnym i grubym mieleniem kryje się wiele nauk, ale znowu nasze obawy dotyczą produktu końcowego i tego, czy może on pójść w błoto.

Kawa mielona jest nadal materią organiczną z całych ziaren kawy, a nawet po drobnym zmieleniu pozostaje około 70 procent nierozpuszczalnej materii organicznej, zgodnie z Instytutem Piwowarstwa Kawy (i chemii) . Rozpuszczalna porcja trafia do kubka i oczywiście poziom dobrego lub dobrego może się różnić z różnych powodów.

Ale faktem jest, że po użyciu fusy są bardzo włókniste i nie rozkładają się ani nie rozpuszczają w wodzie. Oznacza to, że trzymają się na wielu powierzchniach, w tym na odpływach kuchennych.

W naszych badaniach znaleźliśmy blogerkę, która sugerowała fusy z kawy jako odkażacz do odpływów i dezodorant. Zdecydowanie odradzamy stosowanie domowych środków zaradczych w Internecie przed zweryfikowaniem ich przez profesjonalnych hydraulików. Unikaj wkładania artykułów spożywczych, odpadów organicznych, tłuszczu i oleju do odpływu, aby uniknąć nieprzyjemnych zapachów.

Jak odblokować zlew zatkany fusami z kawy?

Dobrą wiadomością jest to, że właściciele domów, którzy oszczędnie korzystają z rozdrabniaczy i nie wkładają celowo wszystkich zużytych fusów po kawie do zlewu, prawdopodobnie utrzymają czysty przewód odpływowy w kuchni i unikną pospolitych zatorów.

Wiemy jednak, że nawet przy zachowaniu ostrożności i najwyższej staranności miele, odpady żywności ekologicznej, skórki cytrusów i inne materiały trafiają do kolejek, zwłaszcza w czasie wielkich rodzinnych świąt, kiedy rozrywka jest najbardziej ruchliwa. Kiedy tak się dzieje, czyszczenie zlewu kuchennego może być stosunkowo łatwe, ale wszystko zależy.

Odblokowywanie zlewu kuchennego DIY
Wielu właścicieli domów sięga po produkty z półki, takie jak płynne środki do odkażania i chemiczne środki do czyszczenia kanalizacji, takie jak Drano, aby usunąć chodaki. Chociaż skład chemiczny niektórych z tych produktów może rozkładać materiały organiczne i pomagać w rozpuszczaniu małych chodaków, w rzeczywistości mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Mogą korodować niektóre materiały przewodu drenażowego, powodując z czasem ich degradację. Najlepiej ich unikać.

Wąż
Doświadczeni właściciele domów mogą wypożyczyć węże odpływowe w sklepach domowych i próbować wężykować linię, aby samodzielnie usunąć zatkanie. Może to wymagać podstawowej wiedzy z zakresu hydrauliki, zrozumienia, jak ustalić, czy zatkanie znajduje się w syfonie, utylizatorze, czy poza czyszczeniem. Jednak przy odrobinie badań jest to stosunkowo proste.

Tłok nurnikowy
W razie potrzeby i jeśli zatkanie nie jest spowodowane silnym nagromadzeniem tłuszczu, tłok może pomóc tymczasowo usunąć niedrożność zlewu kuchennego. Jeśli zlew ma dwie strony, przykryj stronę, która jest przezroczysta. Następnie za pomocą tłoka do umywalki (te, o których najczęściej myślimy, gdy myślimy o tłokach, podobnych do tłoka do toalety). zanurz się energicznie po drugiej stronie. Może to zmusić zatkanie do uwolnienia, umożliwiając tymczasowe usługi zlewu, dopóki nie zostanie wezwany profesjonalista.

Profesjonalne usługi hydrauliczne
Gdy zapchanie jest poważne z powodu nagromadzenia tłuszczu, nieprzyjemnych zapachów i/lub nieszczelności i tworzenia kopii zapasowych wielu linii, czas wezwać profesjonalnego technika hydraulicznego. Jeśli właściciele domów przypadkowo wrzucą do zlewu niewielką ilość fusów z kawy i natychmiast się cofnie, prawdopodobnie jest większy problem.

Profesjonalne podkręcenie linii zostanie wykonane najlepszą metodą i najwyższą dbałością o stan linii odpływowej. Hydraulicy używają również specjalistycznych węży i ​​mają wieloletnie doświadczenie w mówieniu im, jaka jest najlepsza metoda węży i ​​jak nie utknąć węża w linii odpływowej.

Profesjonalni hydraulicy z duer.pl nie będą używać metody nurnikowej, ale usuną stojącą wodę i rozmontują syfon pod zlewem, aby określić, gdzie jest zatkanie i podejść do oczyszczenia odpływu.

Wysokowydajne mycie to również świetna profesjonalna usługa, która usunie nagromadzony przez lata tłuszcz i kawę z odpływowych przewodów kuchennych. Podtryskiwanie może również pomóc w pozbyciu się utrzymujących się zapachów, pozostawiając rurę odpływową czystą do regularnego użytkowania. Jetting zapewnia również dłuższą gwarancję, a większość klientów może oczekiwać, że odpływ będzie czysty długo po zakończeniu serwisu, gdy zadbają o to, co zostanie umieszczone w linii odpływowej.

Najlepszym sposobem na odblokowanie zlewu kuchennego i podejście do kuchennych przewodów odpływowych jest ostrożne ich traktowanie. Jeśli właściciele domów mają urządzenie do usuwania śmieci, rozważ użycie go dopiero po zeskrobaniu jedzenia i innych odpadów do kosza i nigdy nie wkładaj tłuszczu ani oleju do linii. Odkręć kran na kilka minut, aby wypchnąć fusy z kawy, które dostały się do odpływu. To zepchnie je dalej w dół linii i pomoże udrożnić zlew.

Udostępnij

O autorze