Budownictwo i remonty

Blog remontowo budowlany

Remonty

5 powodów dlaczego dom wymaga remontu

5 powodów dlaczego dom wymaga remontu

Nigdy nie planujemy nieoczekiwanego problemu z hydrauliką, a już na pewno nie kompletnego remontu domu. Większość właścicieli domów nigdy by nie pomyślała, że ​​ich rury wymagają wymiany. Faktem jest, że mamy twardą wodę, która może przyczynić się do awarii systemu wodociągowego. Chociaż twarda woda nie jest jedynym powodem, nasze rury w końcu ulegną awarii. Na przykład, jeśli masz źle zainstalowane rury, prawdopodobnie nie będziesz o tym wiedział przez 10, 15 lub 20 lat. To samo dotyczy tanich materiałów niespełniających norm. Jeśli nie jesteś ekspertem w tej dziedzinie, nigdy nie poznasz jakości rur miedzianych zainstalowanych w Twoim domu.

Jednak decyzja o naprawie domu zwykle z czasem wkrada się na właściciela domu. Większość domów, w których zamontowano rury przed 1960 r., to rury ze stali ocynkowanej. Rury ocynkowane są bardzo niezawodne i mają żywotność od 40 do 60 lat, ale mają tendencję do rdzewienia od środka. Tak więc w większości rury miedziane zastąpiły ocynkowane. Hydraulicy szybko odkryli, że miedź jest łatwiejsza w obróbce, lżejsza w transporcie, kosztuje mniej więcej tyle samo i trwa tak długo.

PROBLEM ZWYKLE ZACZYNA SIĘ OD STARZEJĄCYCH SIĘ RUR

Stary system hydrauliczny w połączeniu z dodatkowymi problemami z twoimi rurami to znak, że musisz zatrudnić wykwalifikowanego eksperta ds. hydrauliki, aby sprawdził swoje rury. Chociaż sam wiek nie jest powodem do remontu domu, będzie to główny powód, kiedy się nad tym zastanowimy. Zostało jednak przetestowane i udowodnione, że dobrze utrzymane rury mogą wytrzymać przewidywania przedstawione.

Rozważając zakup starszego domu, pełna kontrola rur i przewodów kanalizacyjnych powinna znajdować się na szczycie listy. Jeśli w domu nadal znajdują się rury ze stali ocynkowanej, ich wymiana powinna być częścią twoich negocjacji.

ZŁA INSTALACJA I ZŁA INSTALACJA TO DWA KOLEJNE POWODY, DLA KTÓRYCH TWÓJ DOM MOŻE WYMAGAĆ NAPRAWY

Właściciel domu nie może wiedzieć, kto zainstalował jego rury. Jednak zaniedbana instalacja jest jedną z głównych przyczyn nieszczelności rur. Niestety problem nie podnosi się, dopóki nie nastąpią już jakieś uszkodzenia. Ponadto nie ma ostatecznego powodu, dla którego niektóre domy w starszej okolicy są podatne na przecieki rur, podczas gdy inne domy w tej samej okolicy wydają się być w porządku. Chociaż może to być wynikiem złego kunsztu. Jeśli więc masz przecieki w rurach w więcej niż jednym obszarze instalacji wodno-kanalizacyjnej, musisz rozważyć naprawę domu.

OSADY MINERALNE W NASZYCH RURACH POWODUJĄ NISKIE CIŚNIENIE WODY

Zmniejszone ciśnienie wody to kolejny znak, że rura wymaga wymiany. Niskie ciśnienie wody może rozwijać się stopniowo przez wiele lat, zanim stanie się zauważalne. Większość właścicieli domów doskonale zdaje sobie sprawę z osadów mineralnych i wapniowych w kalifornijskiej wodzie pitnej. Minerały te mają tendencję do gromadzenia się przez wiele lat, powodując zwężenie naszych rur, powodując niskie ciśnienie wody.

NIE MOŻNA NAPRAWIĆ STARYCH RUR OCYNKOWANYCH

Jeśli woda jest mętna lub wykazuje ślady rdzy, może to być oznaką skorodowanych rur ocynkowanych. Brązowawa woda pojawia się, gdy rdza zostaje usunięta, powodując zmianę koloru wody. W większości przypadków zardzewiałe rury w końcu przeciekają. Inną rzeczą do zapamiętania jest to, że rury ocynkowane można tylko wymienić, a nie naprawiać. Ponadto rury narażone na wysoką zawartość minerałów mogą znacznie skrócić żywotność.

STAŁE CHODAKI NIE SĄ IZOLOWANE OD DOPŁYWU WODY

Odpływy, które stale się zatykają, mogą również doświadczać gromadzenia się osadów spowodowanych twardą wodą. Minerały, które gromadzą się w naszych rurach przez wiele lat, nie są izolowane od naszych linii wodociągowych. Węglany wapnia i węglany magnezu są minerałami odpowiedzialnymi za odkładanie się osadów w naszych przewodach kanalizacyjnych i powtarzające się zatkane odpływy.

JAKIE JEST ROZWIĄZANIE PROBLEMU ZŁEJ JAKOŚCI WODY?

W wielu przypadkach uszkodzenie mogło już mieć miejsce, a jedynym rozwiązaniem jest naprawa domu. Ale najlepszym rozwiązaniem jest system filtracji wody z odwróconą osmozą. System wyeliminuje ciała stałe i chemikalia z naszej wody do kąpieli i wody pitnej. Dodatkowo zapobiegnie gromadzeniu się tych samych minerałów w naszym systemie wodociągowym. Co więcej, korzyści wykraczają daleko poza czyste rury i czerpanie wody. Przefiltrowana woda może również przyczynić się do zdrowszej skóry i włosów.

Podsumowanie:

  • Czy Twoje ciśnienie wody pogorszyło się przez dłuższy czas?
    Czy Twoja woda wykazuje oznaki złej jakości?
    Czy masz odpływy, które regularnie się zatykają?
    Ile lat mają twoje fajki?
    Czy twoje rury przeciekają?

Jeśli odpowiedź brzmi „Tak” na którekolwiek z powyższych pytań, zadzwoń do specjalisty ds. hydrauliki firmy Big B, aby uzyskać pełną kontrolę rur. Mamy zespół specjalistów od naprawy domów, którzy mogą dać Ci wszystkie opcje. Jeśli potrzebujesz usług remontowych w domu, nasi wysoko wykwalifikowani eksperci są biegli zarówno w zakresie PEX, jak i miedzi. Zadzwoń już dziś i uzyskaj usługę, na którą zasługujesz

Udostępnij

O autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *